Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Filter

Dvojitá gázovina / mušelín

Dvojitá gázovina je jemná, neelastická ľahká látka zložená zo 100% bavlny s krčivým vzhľadom, nazývaná aj mušelín. Má plátnovú väzbu, ktorá sa vyrába tzv. dvojitým tkaním. To znamená, že dve vrstvy gázy sú spolu pretkané nitkou v pravidelnom mriežkovom intervale a látka sa dodatočne vo výrobnom procese pokrčí. Takéto dvojité tkanie má mnoho benefitov. Látka kvôli pokrčeniu pôsobí mierne elasticky, aj keď nemá žiaden elastan. Napriek tomu ju na šitie priliehavého oblečenia neodporúčame.

Bavlnené vlákna sú predprané, vďaka čomu pôsobí látka mäkko, vzdušne a sú šetrnejšie k pokožke. V porovnaní s bavlnou má voľnejšiu - otvorenejšiu formu.

Nepresvitá, takže ju nemusíme podšívať. Jej obzvlášť veľkým benefitom je, že sa nemusí žehliť. (Ak sa predsa len rozhodneme prejsť ju žehličkou, maximálna teplota nesmie presiahnuť 110 °C. Taktiež by sme sa mali vyhnúť pare, aby sme nepoškodili jej pokrčený vzhľad ktorý je v tomto prípade žiadaný).

Na dotyk je naša gázovina veľmi príjemná, mäkká, ľahká a priedušná. Dokonca viac ako bavlna.

Častejšie pranie spôsobuje, že látka je viac mäkká a hebká. Taktiež je savá a dobre absorbuje tekutiny. Dvojitá gázovina sa zráža, rátajte s tým pred šitím oblečenia, prípadne si látku predperte. Ideálne je ju však pred praním opracovať, aby sa Vám po bokoch nerozstrapkala.

Filter
Nastaviť zostupne

4 položiek

na stránku
 1. Látka mušelín/dvojitá gázovina maľovaná lúka
  NS-10611

  100%
  (1) Reviews
  11,99 € / m s DPH
  Skladom 14,15 m
 2. Látka mušelín/dvojitá gázovina letné kvety
  NS-10602

  100%
  (1) Reviews
  11,99 € / m s DPH
  Skladom 15,25 m
 3. Látka mušelín/dvojitá gázovina Elis svetloružová
  NS-10254

  100%
  (1) Reviews
  6,99 € / m s DPH
  Skladom 1,00 m
 4. Látka mušelín/dvojitá gázovina letné ruže
  NS-10608

  100%
  (1) Reviews
  11,99 € / m s DPH
  Skladom 30,65 m
Filter
Nastaviť zostupne

4 položiek

na stránku